För kostnadsfri personlig hjälp att ta fram förslag efter era behov och genomföra bokning, hör av dig genom informationen här intill eller skicka en förfrågan genom vårt bokningsformulär.
Snart är det dags för SM i vintersim.
Stockholm Globe Arenas har lanserat nytt biljettsystem.
Från den 17 januari till 9 mars ställer Johan Rheborg ut sina bakom kulissen-bilder.
Nu kan du checka ut med mobilen på Scandics hotell.
Delar av c/o Hotels har sålts…
Anna-Lena Bergelin (fd Brundin) uppträder tillsammans med kärleken och sambon Jan Sigurd på Scalateatern i februari.
Nu finns det ännu fler smultronställen i Sverige…
Malmö Centralstation har vunnit priset Future Transport Award i kategorin Public Transportation.
Här är åtta himmelska upplevelser som tidningen Affärsvärlden tipsar om.
Bjertorp Slott utanför Vara i Västergötland har utnämnts till ”Best Historic Countryside Hotel of Europe 2014”.
Ta med alla kollegorna för en härlig konferens för att starta hösten på bästa sätt tillsammans. Hos oss får ni njuta av fantastisk härlig natur samt mat av högsta kvalitet!
Fira in julen tillsammans på ikoniska Villa Foresta – nära stan, men med känslan av att komma långt bort. Det här är julkonferensen som faktiskt känns. Fokus när ni behöver det. Umgänge som händer på riktigt. Och en miljö som gör resten enkelt.
Bjud in till konferens i en unik historisk miljö från 1735. På Fredriksborgs Fästning möts storslagen utsikt, pampiga lokaler och modern komfort – perfekt för en minnesvärd dagkonferens i skärgården.
När vintern lägger sig över Mälaren dukar vi upp ett klassiskt svenskt julbord i Skyttegården. Här möts ni av doften av gran, ljus som brinner stilla och smaker som hör årstiden till. Samlas kring bordet, ta er tid och låt kvällen bli en stund att dela – nära naturen och nära varandra.
Jubileumserbjudande- 40 år av familjärt värdskap. Ta med dina kollegor till oss och njut av allt det bästa vi har att erbjuda med vårt fantastiska jubileumserbjudande. Paketet är perfekt för ledningsgrupper, säljteam och kreativa workshops som vill kombinera affärer med kulinariska upplevelser och avkoppling.