För kostnadsfri personlig hjälp att ta fram förslag efter era behov och genomföra bokning, hör av dig genom informationen här intill eller skicka en förfrågan genom vårt bokningsformulär.
Rezidor Hotel Group finns med på Ethispheres lista över företag som anammar ett etiskt synsätt i sina affärer. Läs mer>>
SpaStar Awards 2014 har delats ut, här är vinnarna i de olika kategorierna. Läs mer>>
Enligt den årliga kundundersökningen Hotel Guest Survey är Scandic det mest omtyckta hotellvarumärket i Norden. Läs mer>>
Jobbar du med att boka möten, event eller konferenser? Då har du väl anmält dig till vår effektiva endagsmässa? (Helt kostnadsfritt!) Läs mer!
Almedalsveckan betyder fullbokade hotell i Visby, nu söker Best Western nya alternativ. Läs mer>>
Knistad Herrgård, strax öster om Skövde, får ny ägare. Läs mer>>
Kolmårdens djurpark fyller 50 år 2015, nu genomför man en av de största satsningarna i Kolmårdens historia! Läs mer>>
Gothia Towers satsar på graffitikonst signerat Carolina Falkholt. Läs mer >>
Clarion Collection Hotel har utsetts till Sveriges bästa hotellkedja för affärsresenärer. Läs mer >>
Efter ett och ett halvt år med ombyggnad börjar First Hotel Plaza i Västerås se slutet på renoveringsprojektet. I helgen invigs hotellobbyns bar. Läs mer >>
I hjärtat av Skåne välkomnar Nordic Meetings & Retreats ledningsgrupper och team till en avskild miljö för fokus, nya idéer och strategiska samtal.
På Söderköpings Brunn finns det gott om utrymme för företag att samlas och planera verksamhetsåret. Vi förstår värdet av att kombinera produktivitet med avkoppling. Därför har vi satt ihop ett erbjudande på en Lunch–Lunchkonferens som inkluderar helpension, fri entré till vårt spa och en vacker konferenslokal, detta för att säkerställa att din tid hos oss är både givande, effektiv och minnesvärd.
Sundbyholms Slott erbjuder en inspirerande slottsmiljö för konferenser med historisk charm och moderna faciliteter. Det är här som Bonde Söker Fru har spelats in under 18 säsonger. Vi kombinerar effektiva möten med god mat, naturnära upplevelser och personlig service för både små och stora grupper. Just nu 50% rabatt på en dags konferenslokalhyra för övernattande konferenser utvalda dagar till och med 25 augusti.
Nalens palatsliknande miljö skänker oslagbar glans och charm åt alla typer av evenemang. Mitt i Stockholm city kan du välja bland sju unika möteslokaler, från charmiga Cabaret med plats för 7 personer, via originella Pelarsalen med möjlighet för 200 personer till Stora Salen med kapacitet för 600 gäster. Vi erbjuder halva lokalhyran på heldagskonferenser under augusti och september i våra lokaler Narva, Ceders salong, Cabaret eller National.
Skapa effektiva och minnesvärda möten på Björkhaga & Mullsjö Hotell & Konferens – två platser med trygghet, omtanke och personlig service. Boka före den 1/6 och få 10% rabatt vid bokning av övernattningskonferens.