För kostnadsfri personlig hjälp att ta fram förslag efter era behov och genomföra bokning, hör av dig genom informationen här intill eller skicka en förfrågan genom vårt bokningsformulär.
För sjunde året i rad ökade Ystad Saltsjöbad sin lönsamhet.
Den 31 mars tar Noors Slott över Regissörsvillan i Filmstaden Råsunda.
Melody Hotel i Stockholm blir ett av Countryside Hotels Stockholmsboenden.
I vår bjuder Naturhistoriska på utställningar om planetens gränser.
Går det att höja sin IQ? Svaret får du just nu på Universeum i Göteborg.
Sviterna på Varberbergs Kurort har uppgraderats.
A+A Communication vann pris i European Best Event Award.
Ulrika Samuelsson ska skapa fler event i Karlstad.
Hotellgruppen Accor investerar i Berlin.
Nu finns det ännu mer mötesmöjligheter på Steningevik.
Ta med alla kollegorna för en härlig konferens för att starta hösten på bästa sätt tillsammans. Hos oss får ni njuta av fantastisk härlig natur samt mat av högsta kvalitet!
Samla teamet för två konferensdagar med övernattning i privat sjö- och skogsmiljö, endast 30–35 minuter från Göteborg. När ni bokar vårt konferenspaket ingår även en natt i Gråbogårdens glampingdome utan extra kostnad.
Fira in julen tillsammans på ikoniska Villa Foresta – nära stan, men med känslan av att komma långt bort. Det här är julkonferensen som faktiskt känns. Fokus när ni behöver det. Umgänge som händer på riktigt. Och en miljö som gör resten enkelt.
Välkommen att fira in julen 2026 hos oss. Mellan den 23 november och 19 december förvandlar vi våra lokaler till en stämningsfull mötesplats där hantverk, tradition och högklassig service står i fokus.
– sätt kronan på verket, ta del av vårt vintererbjudande januari-mars – Ett bra möte kräver mer än en bra lokal. Det behövs även ett perfekt avslut på mötesdagen. I vårt paket Guldkronan får ni båda: fri konferenslokal för det som ska göras, och fri sjöbastu med spabad för att sätta guldkant på mötesdagen när jobbet är klart. Självklart till vårt bästa helpensionspris!