För kostnadsfri personlig hjälp att ta fram förslag efter era behov och genomföra bokning, hör av dig genom informationen här intill eller skicka en förfrågan genom vårt bokningsformulär.
Från början av augusti till mitten av december i år har 65 olika event genomförts på Stockholmsmässan, vilket är nytt rekord. Många mässor, kongresser, och andra event har legat parallellt och alla lokaler har utnyttjats maximalt.
Nu satsar den norske hotelldirektören Petter A Stordalen, som miljardinvesterat även i Sverige under de senaste åren, på att ta upp kampen med svenska Skistar.
Genom att erbjuda en mobilanpassad onlinebokning kan gästen göra en hotellreservation när helst det passar, oavsett plats eller tid på dygnet.
Mathias Dahlgren skapar en egen ölserie med den prisbelönta bryggaren Jessica Heidrich. Tillsammans kommer de att brygga moderna öl utifrån Mathias filosofi om det naturliga köket - där ölen smaksätts med lokala svenska råvaror.
Selma spa vill att gästerna ska känna sig ännu tryggare. Därför kommer rummen på hotellet att utrustas med Rescue Line, en räddningslina som används för snabb och säker evakuering vid brand eller andra nödsituationer när normala utgångar är blockerade.
I september 2010 öppnade Högberga Gård på Lidingö Sverige första toscanska vinfabrik och blev därmed en av landets mest spännande mötesplatser för vinintresserade. Nu – drygt ett år senare – finns det egentillverkade vinet 8,90 i Systembolagets hyllor. Det som sagts vara omöjligt visade sig därmed vara fullt möjligt.
Ny rekrytering på Aronsborgs Konferenshotell. Petter Lövbom har rekryterats som Sales Manager / Säljare och tillträder befattningen den 12 december.
ProfilHotels och Profilrestauranger har under hösten 2011 rekryterat nya profiler till några av sina hotell och restauranger.
I samband med att Casino Cosmopol i år firar 10-årsjubileum tar de ett annorlunda och lekfullt grepp på fyra av landets flygplatser.
Sedan maj 2010 har det gått att boka boende i hela Halland, online på Gekås hemsida. Detta är ett samarbete mellan Gekås och destinationsutvecklingsbolagen i Halland.
Sundbyholms Slott erbjuder en inspirerande slottsmiljö för konferenser med historisk charm och moderna faciliteter. Det är här som Bonde Söker Fru har spelats in under 18 säsonger. Vi kombinerar effektiva möten med god mat, naturnära upplevelser och personlig service för både små och stora grupper. Just nu 50% rabatt på en dags konferenslokalhyra för övernattande konferenser utvalda dagar till och med 25 augusti.
Ta med alla kollegorna för en härlig konferens för att starta hösten på bästa sätt tillsammans. Hos oss får ni njuta av fantastisk härlig natur samt mat av högsta kvalitet!
Ulfsunda Slott bjuder in till en vinterupplevelse där möten möter magi, och julens smaker får fransk finess.
När vintern lägger sig över Mälaren dukar vi upp ett klassiskt svenskt julbord i Skyttegården. Här möts ni av doften av gran, ljus som brinner stilla och smaker som hör årstiden till. Samlas kring bordet, ta er tid och låt kvällen bli en stund att dela – nära naturen och nära varandra.
Boka en inspirerande dag som kombinerar produktiva möten med spännande rodelåkning. Låt oss skapa oförglömliga minnen tillsammans - en perfekt balans mellan arbete och nöje!