För kostnadsfri personlig hjälp att ta fram förslag efter era behov och genomföra bokning, hör av dig genom informationen här intill eller skicka en förfrågan genom vårt bokningsformulär.
En undersökning om vilka museer som är mest populära, och varför, har gjorts bland Stockholmare.
Tjugo vinnande fotobidrag har valts ut till att få välkomna anländande till Arlanda terminal fem.
Flera företag har gått ihop för att kunna erbjuda färdiga heldagspaket på upplevelseresor till Trosa.
Jobbar du med att boka möten, event, konferenser eller föreläsningar? Då är du inbjuden till inspirationsfrukost i Solna den 7 mars. Läs mer!
Thomas de Ming fick priset Guldkikaren 2014 för sin spaning om framtidens möten och så kallade smartrooms.
På Kosta Boda Art Hotel genomsyrar glaskonst hela verksamheten, nu börjar man även med glasmassage med konst signerad Bertil Vallien.
Radisson Red och Quorvus Collection heter Carlson Rezidor Hotel Groups två nya globala hotellkedjor.
Viking Lines båt Cinderella kommer i år att fungera som extra hotell på Almedalsveckan, 28 juni till 4 juli.
Fjolårets satsningar på Falkenberg Strandbad lönade sig.
Sodexo Meetings har i tio år varit konferensaktörer för Centralhuset konferens i Göteborg.
Kliv in i en tidlös oas på Lidingö, där kreativitet och kultur samspelar. Boka konferens med övernattning på Villa Foresta under januari–mars 2026 – och upplev Millesgården, konstnärshemmet och skulpturparken, helt utan extra kostnad.
Välkommen till Grand Hotel Marstrand och Marstrands Kurhotell, en konferensplats utöver det vanliga. Med havsutsikt, inspirerande miljöer och förstklassig service skapar vi förutsättningar för kreativa möten, givande samtal och minnesvärda upplevelser.
Vi växer och bygger ut – i maj lanserar vi en exklusiv öppningskampanj på våra konferenspaket – samtidigt som vi stolt presenterar 12 nya, superbekväma hotellrum och en lobby som växer med 130 kvm.
Kickstarta sommaren med en konferens som suddar ut gränsen mellan arbete och ren njutning. Samla teamet för en sommarkickoff fylld av energi, skratt och sol – eller en sommarfest som glittrar långt efter att kvällen tagit slut. Här möts ni av havsbris, ljuvliga smaker och stunder av total avslappning i Retreat Club – allt det där som får kroppen att landa och sinnet att lyfta.
Jubileumserbjudande- 40 år av familjärt värdskap. Ta med dina kollegor till oss och njut av allt det bästa vi har att erbjuda med vårt fantastiska jubileumserbjudande. Paketet är perfekt för ledningsgrupper, säljteam och kreativa workshops som vill kombinera affärer med kulinariska upplevelser och avkoppling.