För kostnadsfri personlig hjälp att ta fram förslag efter era behov och genomföra bokning, hör av dig genom informationen här intill eller skicka en förfrågan genom vårt bokningsformulär.
Att Kittelfjäll skulle vara en plats som bara passar väderbitna veteraner och "skibums" är en myt.
Nytt samarbetet mellan nyöppnade Radisson Blu Riverside Hotel och Lindholmen Conference Centre i Göteborg.
Från 27 november till 21 december uppträder Orup på Grand Hotel i Stockholm.
Radisson Blu SkyCity Hotel & Arlanda Airport Conference utökar sin möteskapacitet med fyra nya och fräscha konferenslokaler...
Clarion Hotel Wisby har utökat sin verksamhet under sommaren.
Nu kommer de tre första Mercure-hotellen till Sverige.
Högberga Gård byter ägare och köps loss från Sveriges Kommuner och Landsting.
Den 31 augusti öppnar Quality Hotel Friends, i direkt anslutning till Friends Arena i Solna. Rulltrappan i den nya hotellentrén leder direkt upp till konferensplanet och blir även ingång till Friends Arenas 92 VIP-loger på samma plan.
I juni togs första spadtaget till Malmö Live – en ny kongress-, hotell- och konsertanläggning som öppnar på Universitets-holmen i maj 2015.
Dags att väcka liv i en gammal barndomsdröm? På Legoland i Danmark finns möjlighet att kombinera nytta med nöje – här kan man på ett lekfullt sätt skapa starkare sammanhållning och lösa problem genom legobygge med kollegerna.
Boka er konferens på Leir Mat & Möten innan sommaren och få 30% rabatt på lokalen. Bokar du även till middag som avslutning så får ni 10% rabatt på maten.
Villa Foresta har precis öppnat bokningen till fyra exklusiva vinterkvällar fyllda av musik, mat och stämning. Evenemangen är endast öppna för bokning enligt följande: minst 20 personer i sällskapet, varav minst hälften stannar över natten. Boka konferens i samband med showen och få 20% rabatt på lokalhyran.
Med närhet till Göteborg, Uddevalla, Sotenäs och Strömstad är Ulkeröds Gård en konferensanläggning med fokus på en matupplevelse långt utöver det vanliga. Den kreativa gårdsmiljön, maten och lugnet ger energi. Trivsamma och luftiga lokaler anpassade efter varje grupp och övernattning på gårdens hotell.
Boka en konferens för minst 10 personer på Vadstena Klosterhotel så bjuder vi på en historisk guidning. Bokningen ska göras 2025 men kan genomföras även 2026.
Nya ägare, ny restaurang, nytt koncept – dags att testa Skärgårdens nya destination!